8. duben 2022

Účast v soutěži 5G Nej Inovátor

Nej InovátorMetropolnet a město Ústí nad Labem se zúčastnily soutěže Nej 5G inovátora organizovanou MPO v rámci projektu 5G pro 5 měst. Projekt města navazuje na krajské inovační projekty ICUK (USMART zóna autonomní mobility, telemedicíny, atp.) svým vlastním projektem v zájmu zvýšení občanské bezpečnosti ve spolupráci s Městskou policii města Ústí nad Labem. V rámci krajských projektů došlo k předání velkého množství know-how a kontaktů na odborníky. Byla navázána projektová spolupráce s městem Bílina v oblasti bezpečnostního koridoru Ústí-Bílina v gesci Ústeckého kraje. Součástí projektu 5G pro 5 měst je dotační spolufinancování bezpečnostního projektu. 

5. duben 2022

Využití 5G konektivity operátorů a rozvoj městského kamerového systému

MKDSVe spolupráci se statutárním městem Ústí nad Labem a Městskou policií města Ústí nad Labem společnost Metropolnet realizuje předběžnou tržní konzultaci (PTK) ve dvou oblastech.  První oblast PTK pokrývá spolupráci s operátory mobilních sítí na technologické možnosti provozu ICT technologií a kamerových systémů za pomoci pokročilých bezdrátových technologií 5G. Druhá PTK pokrývá samotné technologie, které je vhodné po 5G sítích provozovat. Metropolnet se v oblasti městského kamerového systému zaměřil na poskytování služeb rozšířené reality a on-line i off-line analytických funkcí pro usnadnění práce městské policie a zvýšení bezpečnosti občanů města a rychlosti reaktivních opatření MPÚL.

4. březen 2022

Krajské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíky

Krajské asistenční centrum pro ukrajinské uprchlíkySpolečnost Metropolnet, a.s. aktivně spolupracuje se statutárním městem Ústí nad Labem, Ústeckým krajem  a dalšími koordinačními složkami na budování technologické infrastruktury pro Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině v prostorách budovy bývalého rektorátu ústecké univerzity.
Objekt je umístěn v páteřní metropolitní optické síti a skrze ni je poskytována konektivita k internetu pro koordinační složky. Společnost také zajistila pokrytí Wi-Fi pro snadné připojení k internetu pro ukrajinské uprchlíky. V hlavní odpočinkové zóně bylo také zřízeno 5 počítačů s připojením k internetu pro rodiče i děti. Zapůjčen byl také projektor, který je využíván pro promítání dětských pohádek.

WEBCAM VĚTRUŠE